Loading...
Pilates Reformer & EMS Training 2017-10-01T20:27:18+00:00

PILATES REFORMER & EMS TRAINING

Tüm vücut için yapılan kuvvet, kardiovasküler ve streching çalışmalarının aynı antrenman içinde kısa sürede ve etkili bir şekilde yapılması ile klasik antrenman yöntemlerine göre 3 kez daha hızlı verim almanızı sağlıyor. Bu metotla çok daha kısa zamanda,  çok daha kolay bir şekilde incelecek, sıkılaşıp kilo vereceksiniz. Bölgesel yağlarınızdan ve selülitlerinizden kurtulup hızla vücudunuz şekillenecek, esnekliğiniz artacak. Kaslarınız kuvvetlenecek, kronik ağrılarınızdan, bitkinlik ve halsizlikten kurtulup sportif performansınız artacak. Varsa duruş bozukluklarınız düzelecek, eklem ve adale ağrılarından kurtulup, sağlıklı, zinde fit ve güzel bir vücuda sahip olacaksınız.

PILATES REFORMER

Bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşan bir egzersiz programıdır. Pilates, diğer egzersizler de bulunan dengesiz kas oluşumuna neden olabilecek hareketleri içermediği için bütün kaslar korunur, güçlenir ve esner. Pilates vücudun merkezini (core) güçlendirip, denge ve koordinasyonu arttırdığı gibi vücudunuzdaki bel, boyun, diz, omuz, dirsek ve diğer eklemlerdeki ağrıların giderilmesin de büyük rol oynar. Pilates çeşitli rahatsızlıkları olan insanlardan profesyonel sporculara kadar herkesin sağlığını iyileştirmek için kullanılmaktadır. Aletli Pilates ( Plates Reformer ) mat üzerinde yapılan pilatese göre çok daha etkilidir.

EMS TRAINING

( Elektriksel Kas Uyarımı ) ; Düşük frekanslı elektriksel akımlarla, kasları etkin bir şekilde uyarılmasını sağlayarak kas gruplarını ayrı ayrı çalıştırmak yerine, tüm kasları aynı anda çalıştırmak ilkesine dayanır. Antrenmanların çok ötesinde tüm ana kas gruplarının yanında erişilmesi en zor olan kasları bile harekete geçiren bu yöntem ile egzersiz sürecinde daha az efor sarf edip karşılığında çok daha yüksek bir performans elde edersiniz. 

Sıkılaştırma, incelme, kilo verme, selülit giderme, rehabilitasyon, ağrı tedavisi, duruş bozukluklarını düzeltme, kas güçlendirme, kronik bitkinlik ve halsizlik gidermede  geniş kapsamlı olarak  kullanılan, bu sistemle kaslar, hiçbir ağırlık kullanmadan ve eklemlere en ufak bir yüklenme olmadan çok kısa bir sürede çok daha yoğun bir şekilde çalışmaktadır.